Eelmisel aastal võttis muuseumiööst osa rohkem kui 84 000 inimest, mis tähistas toona samuti muuseumiöö publikurekordit.

Muuseumiöö koordinaatorite Laura Kipperi ja Külli Lupkini sõnul on muuseumiööst seitsme aastaga saanud konkurentsitult Eesti suurim muuseumisündmus, milleks sajad muuseumides töötavad inimesed ning kümned ja kümned vabatahtlikud põhjalikult valmistuvad. Paljudes paikades pannakse selleks üheks ööks kokku täiesti ainulaadne, öö teemast kantud eriprogramm ja see ongi põhjuseks, miks võime tänaseks rääkida rohkem kui sajast tuhandest muuseumiöölisest.

"Eile ja täna kogutud tagasiside põhjal võib öelda, et suursündmus tõi kodust välja ühtmoodi nii eesti- kui venekeelse publiku ja eriti palju oli muuseumides noori. Mitmed maal asuvad muuseumid rõõmustasid aga eriti selle üle, et muuseumiöö inspireerib inimesi uusi paiku avastama ja mööda Eestit ringi sõitma – öö tõi muusemidesse palju uut publikut," oli Kipperil hea meel.

"Eesti muuseumide külastusnumbrid on tõusuteel, kuid sellist hüpet muuseumiöö külastajanumbrites me küll oodata ei osanud," lisas Lõuna-Eesti muuseumide programmi koordineerinud Külli Lupkin.

Muuseumiöö selleaastane teema "Öös on muusikat" inspireeris muuseume tooma üheks ööks tasuta publiku ette põnevamaid muusikaga seonduvaid palasid oma kogudest, kutsuma esinema bände, lauljaid, muusikuid ning isegi laulukoore. Tänavu võttis muuseumiööst osa 165 muuseumi ja mäluasutust – mitmed näitusepaigad, arhiivid, kirikud, mõisad. Muuseumid avasid tasuta külastusteks oma uksed kell 18-23.

Muuseumiööd tähistatakse alati rahvusvahelisele muuseumipäevale, 18. maile kõige lähimal laupäeval. Muuseumiööd korraldavad igal aastal koos Eesti muuseumid ja Eesti Muuseumiühing ning ICOM Eesti. Esimesel korral oli muuseumiöö juhtlauseks "Öös on asju", 2010. aastal "Öös on lugusid", 2011. aastal "Öös on aardeid", 2012. aastal "Öös on kino", 2013. aastal "Öös on inimesi" ja 2014. aastal "Öös on tähti".

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena