Anonüümsed alateenijad: kultuuri- ja haridustöötajad paljastavad oma palganumbrid
"Töötan raamatukogus ja minu pangaarvele laekub iga kuu palk 407 eurot. Maksan arved ära, süüa ostan ainult allahinnatud toiduaineid ja riideid ainult kaltsukast. Kas ma sellist Eestit tahtsin? Tahaks muidugi mujale minna, aga võõrkeeli eriti ei oska, autojuhilube ei ole ja pensionini on ainult viis aastat. Väikelinnas, kus elan, on töökohtade valik olematu," kurdab Delfi lugeja.
"Mina töötan kultuurivaldkonnas ja saan palka 390 eurot. Kasvatan kolme last, nii et juurde tuleb lasteraha veidi üle 140 euro. Ega see lilleline pole. Kui tahan lapsi kuskile viia, pean kohe veerand palgast välja käima. Raske on. Otsisin muud tööd, aga kolme lapse emale ei taheta eriti tööd pakkuda. Olen tubli ja tegus inimene ning mul on korralik haridus, aga see ei huvita kedagi," räägib teine.
"Töötan raamatukogus ja veel poolteist aastat tagasi sain kätte 490, praegu natuke rohkem. Paljud lugejad nendivad, et pensionärid peavad veel väiksema rahaga hakkama saama kui madalapalgalised, aga pensionäril pole vaja iga päev lugejate ees viisakas välja näha. 400-eurone pension pole väga hull. Mina nii palju pensionit saama ei hakka," arvab kolmas.
"Töötan maakohas õpetaja abina ja saan 346 eurot kätte. Pole vist eriti keeruline ette kujutada, millist elu selline palk võimaldab. Siiski võin öelda, et oma lapsed suutsin ma sellise palgaga haritud inimesteks kasvatada," ütleb neljas.
Hea lugeja, kas sinagi teenid täiskohaga töö eest alla 500 euro? Kirjuta oma elust aadressil rahvahaal@delfi.ee !