„Kuigi Varvara kaotust ei asenda miskit, saame täna anda kõigile Eesti elanikele ja eelkõige Varvara lähedastele teadmise, et kogutud tõendid annavad meile üsna suure kindluse selle hirmsa kuriteo kahtlusaluse süü tuvastamisel. Kahjuks ei õnnestu meil kahtlusalust seoses tema enesetapuga kohtu ette viia, aga teadmine on antud juhul parem kui teadmatus ning loodetavasti saavad sellest ka Varvara lähedased hingerahu,“ sõnas siseminister Pevkur.

Eesti suurimas kriminaalmenetluses andsid endast maksimumi kõik prefektuurid ja keskkriminaalpolitsei ning teaduse ja tehnoloogia viimase sõna kasutamisel tehti koostööd Hollandi, Saksamaa, Austria kolleegidega ning kasutati teiste seas Scotland Yardi ekspertide teadmisi.

Politsei on nelja aasta jooksul Varvara mõrva uurimisel teinud tuhandeid menetlustoiminguid, sealhulgas kuulanud üle 2100 inimest ning võtnud DNA-proovi 2800 mehelt. Selle aja jooksul on politsei saanud inimestelt 220 erinevat vihjet, kohtu ette on saadetud kümneid seksuaalkurjategijaid kokku 121 kuriteoepisoodiga.

Pevkur lisas, et tehtud töö ja menetluse käigus avastatud seksuaalkuritegude avastamise eest väärivad tunnustust kõik panustanud osapooled nii Eestis kui rahvusvaheliste ekspertide poolne panus ja partner-riikide tipptehnoloogiline abi.

9-aastane Varvara Ivanova jäi Narvas kadunuks nelja aasta eest, 2012. aasta 18. märtsi õhtul. Tüdruku surnukeha leiti viis päeva hiljem, 23. märtsi ennelõunal Narva jäähalli lähistelt tühermaalt.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena