Eelnõu kohaselt kiidetakse heaks Eesti ja India vaheline vangide üleandmise kokkulepe. Kokkuleppe eesmärk on anda inimestele võimalus kanda karistust oma koduriigis. Kokkulepet saab rakendada vaid juhul, kui üleandmise tingimustega on nõustunud nii karistatud inimene kui mõlemad riigid, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Eesti saab Indiast üle võtta Eesti kodaniku, keda pole karistatud surmanuhtlusega ja kes pole süüdi sõjakuriteos. Inimese suhtes tehtud kohtuotsus peab olema lõplik. Üheks üleandmise tingimuseks on see, et tegu, mille eest kohapeal karistus määrati, peab olema kuriteona karistatav ka Eestis. Üleandmine on lubatud, kui karistust on jäänud kanda rohkem kui kuus kuud.

Pärast üleandmist peab inimene jätkama mõistetud karistuse kandmist. Kui Eesti soovib oma õigusest tulenevalt karistust muuta, peab selleks olema India eelnev nõusolek. Küll aga on mõlemal riigil õigus anda armu, amnestiat või kergendada karistust kooskõlas oma riigi põhiseadusega.

Kõik loetletud tingimused kehtivad ka India poolele.

Sõlmitav kokkulepe ei puuduta praegu Eesti laevakaitsjaid, kelle kohtuistungid on veel pooleli. 14 Eesti laevakaitsjat on praeguseks juba kolmandat aastat Indias. Nende üleandmine ei saa toimuda enne, kui kohtuotsuse edasikaebamise protsess pole lõppenud. Eesti ja Briti laevakaitsjad kaebasid relvadega riiki sisenemise eest mõistetud viieaastase vanglakaristuse edasi tänavu jaanuari lõpus.

India Tamil Nadu osariigi politsei arreteeris piraaditõrjelaeva Seaman Guard Ohio 35 meeskonnaliiget 2013. aasta 18. oktoobril. Laeva meeskonda kuulus 14 Eesti kodanikku . Detsembris esitati vahistatud meeskonnale süüdistus ebaseaduslikus kütuse tankimises, ebaseaduslikus relvade käitlemises ja ebaseaduslikult territoriaalvetesse sisenemises.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena