Topeltkodakondsuse teema tuli kõne alla seoses õiguskantsler Ülle Madise algatatud analüüsiga kodakondsuse seaduse vastavusest Eesti põhiseadusele, mis keelab sünnijärgsetelt eestlastelt kodakondsust ära võtta. Siseministri sõnul on sünnijärgsetele Eesti kodanikele mõne teise riigi kodakondsuse lubamine igati mõistlik ja vajalik. "Ei ole normaalne panna inimesi olukorda, kus näiteks Ameerika Ühendriikides elavate Eesti kodanike perre sündinud laps pannakse täiskasvanuks saades valiku ette, kas loobuda Eesti või USA kodakondsusest. Me peame oma inimesi hoidma, mitte neid selliste valikutega Eestist eemale peletama," märkis Pevkur.

Marju Rink-Abel, kes juhib ka väliseestlaste organisatsioone ühendavat Ülemaailmset Eesti Kesknõukogu, ütles kohtumisel, et väliseestlastele on Eesti riigi otsused topeltkodakondsuse lubamise kohta väga olulised. "Väliseestlased mitte ainult ei soovi Eestis toimuvaga kursis olla, vaid paljud meist tahavad ka Eesti arengus kaasa rääkida. Olgu selleks kasvõi valimistel osalemine, mis ilma kodakondsust omamata pole kahjuks võimalik. Samuti on meie jaoks oluline mitte ainult hinges tunda ennast eestlastena, vaid teada, et riik tunnustab meid ja meie lapsi Eesti Vabariigi kodanikena," ütles Rink-Abel.

Pevkuri sõnul on hetkel kõne all vaid sünnijärgsete Eesti kodanike topeltkodakondsuse küsimus. "Põhiseadus sätestab selgelt, et kelletki ei tohi võtta sünniga omandatud kodakondsust, mistõttu naturalisatsiooni korras Eesti kodanikeks saanutele selline võimalus ei laieneks," täpsustas Pevkur.

Visiidi käigus kohtus Pevkur Washingtonis ka USA asesiseministri Alan D. Bersiniga, kellega lepiti kokku viimase visiit Tallinnasse selle aasta septembris. Samuti kohtus Pevkur endise Ameerika Ühendriikide suursaadikuga Eestis ja tänase John McCaini instituudi direktori Michael C. Polti ning USA välisministeeriumi Põhjala ja Balti regiooni juhi Benjamin Zifiga.

Kuidas see lugu Sind tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena