DELFI VIDEO: Alaealiste noorte kamp pani Tallinna vanalinnas toime vähemalt neli vägivaldset röövi
„Alaealiste vahistamine väga äärmuslik meede, mida rakendatakse vaid ülirasketes kuritegudes, kui see on vältimatult vajalik kas kuriteo tõendamiseks või teiste ohutuse tagamiseks. Edaspidi saab ka raskes kuriteos kahtlustatavat alaealist vahi all hoida maksimaalselt kaks kuud. Selle ajaga peavad olema tehtud kõik toimingud, mis asja kohtusse saatmiseks vajalikud ehk politseil jääb kriminaalasja menetlemiseks keskmiselt 25 päeva. Samas nõuavad sellised juhtumid enamasti mitmeid ekspertiise, ülekuulamisi, läbiotsimisi ja muid toiminguid, mis võtavad paratamatult kauem aega.“
„Nõustun siin riigi peaprokurör Perlinguga, kes nentis, et avalikkus peab valmis olema selleks, et alaealisest raske kuriteo toime pannud või korduvkurjategijast kahtlustatavaid on edaspidi rohkem vabaduses. Seaduselooja mõte, et inimene ei pea alati ootama kohut kinnipidamisasutuses, on põhimõtteliselt õige. Kuid tuleb arvestada, et vahistamine on üks meede hoidmaks ära uute kuritegude sooritamist,“ ütles Pikaro.
"Politsei annab oma parima, et uute menetlusnormidega kohaneda ning olla kuritegude uurimisel kiire ja tõhus. Alaealised röövlid on probleem ning selle eas soodustab kambakäitumine kuritegude toimepanemist. Kindlasti on oht, et noorukites võib tekkida karistamatuse tunne, kui riigipoolne reageering sellistele tegudele jääb leebeks," rääkis Pikaro.