Eestlane Houstonis: inimesed on tulnud paatidega hädasolijatele appi ja avanud neile oma kodude uksed
„Täna ma veel kodust lahkuda ei saa. Istun toas ja vaatan uudistest sedasama, mida terve maailm. Ümbruskonna koolid, lasteaiad ja poed on kinni. Mõlemad linna lennujaamad on suletud. Taevas võib näha lendamas vaid helikopterid, millega päästetakse hädas inimesi,“ kirjeldas ta. „Kui vesi majja ei tungi, võib paigale jääda - kuigi see on kui vangisolek, sest kuskile minna ei saa. Kui aga vesi majani jõuab, tuleb ujudes pageda või ronida katusele ja oodata päästepaati või helikopterit.“
Arnoldi sõnul jagavad inimesed oma Facebooki kontodel üleujutatud majades elavate inimeste aadresse ja saadavad oma sõpru neid päästma: naabrid ja tuttavad, kes elavad hädasolijate vahetus läheduses, jõuavad kohale kiiremini, kui päästjad linna teisest otsast. „Inimesed lähevad ise oma paatide või maasturitega hädasolijatele appi,“ rääkis ta.
„Varjupaigad on Houstonis kõik ülerahvastatud ja inimesi hakatakse juba Dallasesse paigutama,“ lisas ta. „Kirikud, mis ei uputa, võtavad veel koduta jäänud linlasi vastu ja ka tavalised inimesed jagavad oma kodusid nii tuttavate kui võhivõõrastega. Tegin ka ise külalistemaja korda, kuna koolist uuriti, kas saaksin inimesi vastu võtta.“
Arnold juhtis ühtlasi tähelepanu, et tänavatel voolav vesi on väga räpane ja inimestele ohtlik. „Inimesed, kellel on haavad või kellele vesi suhu sattub, võivad kergesti haigeks jääda,“ lausus ta. „Väga raske on vaadata beebisid ja lapsi, kes on sunnitud selles reovees liikuma.“
Ta avaldas lootust, et uuel nädalal suudetakse alustada tänavate puhastamisega. „Tööd aga on siin ees veel mitmete nädalate, kuude ja aastate jagu,“ tõdes eestlanna.