Invaspordi Liidu peasekretär Signe Falkenbergil on Vakra jätkamise üle hea meel. “Rainer on meie jaoks oluline inimene, tal on energia, tahtmine ja suutlikkus valdkonna eest seista. Ta teab, mis on sport ja on enda jaoks selgeks teinud, mis on puuetega inimeste sport. Tänane ühiskond pakub liikumisraskusega inimesele mitmekesiseid võimalusi elada täisväärtuslikku elu, olgu selleks terviseliikumine või tippsport, see on paljuski valikute ja teadlikkuse küsimus ning meie jaoks on oluline, et invaspordi liidu president neid sõnumeid endas kannaks,” tõi Signe Falkenberg välja Vakra tugevusi.

Viimased neli aastat invaspordi eest kõnelenud liidu president ja riigikogulane Rainer Vakra peab oluliseks tutvustada ühiskonnale jätkuvalt paraspordi olulisust ning tekitama puuetega inimestes huvi spordi ja liikumisharrastuse vastu. “Tänaseks on maailmas selgeks saanud, et maailmatasemel parasport on profisport. Kas me jõuame sellega kaasas käija, sõltub paljudest asjaoludest, sealhulgas sellest, kuivõrd ühiskond ja riik tunnustavad parasporti. Neil inimestel, kel on töökust, tahtmist ja tulemusi, tuleb kindlustada head treeninguvõimalused ning toetada nende võistlustegevust,” rääkis Vakra.

Järgmise nelja aasta jooksul on Rainer Vakra sõnul vaja ümber vaadata ka liidu organisatsoonilised alused, et olla kaasas arengutega Eesti paraspordis, ning tegeleda ühiskonna kaasamisega. “Oluline on leida puuetega inimeste spordile kui vähemkindlustatud osale ühiskonnas üldsuse nii moraalne kui materiaalne toetus. Nii suudame aidata inimesed tagasi töö- ja ühiskondlikku ellu, tagasi argipäeva ja liikumise juurde,” märkis EIL president.

Invaspordiliidu juhatus valitakse neljaks aastaks ning üldkoosolekul valiti juhatuse liikmeteks Ivar Liiv, Väino Marjak, Kaia Kollo, Tõnis Mölder, Endre Varik, Viljar Villiste ja Urmo Pollisinski.

Eesti Invaspordi Liit ühendab liikumispuudega inimesi pakkudes neile erinevaid võimalusi liikumiseks ja spordiga tegelemiseks. Liit edendab liikumisraskustega inimeste spordiliikumist eesmärgiga tuua liikumispuudega inimesed ühiskondlikku ellu ja propageerida tervislikke eluviise. Eestis on ratastooli kasutavaid inimesi ligikaudu 5000.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena