FOTOD | Prantsuse kaitseminister ja Eesti kaitseministeeriumi kantsler kohtusid Malis teenivate Eesti kaitseväelastega
Malis visiidil viibiv kaitseministeeriumi kantsler Kristjan Prikk kohtus täna koos Prantsuse kaitseminister Florence Parly´ga Malis Prantsusmaa juhitaval operatsioonil Barkhane teeniva Estpla-34 võitlejatega, et tänada neid teenistuse eest. Prikki sõnul ei piirne Eesti kaitseväelaste panus Malis ainult kaitstud baasi ja kohaliku julgeoleku tagamisega, vaid esindab Eestit suures pildis ja rahvusvahelises diplomaatias.
"Eesti on rahvusvahelise kogukonna aktiivne liige ja osaledes rahvusvahelistes operatsioonides aitame kaasa julgeoleku ja stabiilsuse tagamisele ning terrorismi vastu võitlemisele, mis omakorda aitab tagada meie julgeolekut Euroopas," märkis Prikk.
Kohtumisel Mali Vabariigi presidendi Ibrahim Boubakar Keita'ga rõhutas Prikk, et Mali valitsus pühenduks täielikult poliitilise lahenduse leidmisele, millele vajaliku aluse seab rahvusvahelise koalitsiooni pingutus julgeoleku tagamisel.
Kantsler Prikk viibib sel nädalal Malis, et kohtuda koos Prantsusmaa kaitseminister Florence Parly´, Rootsi kaitseminister Peter Hultqvisti ja Portugali kaitseminister João Gomes Cravinhoga Mali Vabariigi presidendi, kaitseminister kindral Ibrahima Dahirou Dembele ja erinevate sõjaliste operatsioonide ning ÜRO ja Euroopa Liidu esindajatega piirkonnas. Samuti kohtus kantsler Prikk Malis teenivate Eesti kaitseväelastega ja sai ülevaate nende teenistusest.
Prikk rõhutas Malis Eesti panuse kaalukust.
"Riigikogu on andnud mandaadi Eesti kaitseväelaste kohaoleku suurendamiseks Malis sel aastal operatsioonil Barkhane. Selle raames jätkab Eesti mehhaniseeritud jalaväerühmaga teenistust Prantsuse baasis Gaos ning alustab osalust eriväelaste sihtüksus Takuba tegevuses," lisas Prikk.
Kokku osaleb Eesti Prantsusmaa juhitaval operatsioonil "Barkhane" Malis 2020. aastal kuni 95 Eesti kaitseväelasega, kuni 20 kaitseväelasega osaleb Eesti ka ÜRO missioonil MINUSMA ja Euroopa Liidu väljaõppemissioonil EUTM Mali. Missioonide koosseisus on ligi paarkümmend Euroopa riiki.