Peaminister Jüri Ratase sõnul kaasneb rohelise pealinna tiitliga võimalus tutvustada häid algatusi tervisliku ja säästva elukeskkonna loomisel ning edendada rohelist mõtteviisi laiemalt. "Euroopa rohelisel pealinnal on võimalus tuua keskkonnateemad laiema tähelepanu alla. Ka valitsus soovib anda oma panuse ning toetada tiitli saamisel 600 000 euroga võiduaasta põhisündmuste ja -projektide elluviimist," ütles ta.

Tallinna linn on jõudnud Euroopa rohelise pealinna konkursil finaali. Järgmisel nädalal esitleb linn konkursi žüriile rohelise pealinna eriprogrammi. Lisaks võiduaasta sündmustele soovib Tallinn panustada Euroopa rohelise pealinna mudeli levitamisse eelprogrammiga 2021. ning jätkuprogrammiga 2023. aastal.

2022. aasta Euroopa rohelise pealinna tiitlile kandideeris kokku 18 linna. Koos Tallinnaga pääsesid konkursil finaali Dijon, Grenoble ja Torino. Rahvusvaheline žürii valib 2022. aasta tiitli võitja välja 8. oktoobril.

Tallinnast alguse saanud rohelise pealinna algatuse eesmärk on parandada Euroopa linnade elukeskkonda ning tunnustada pingutusi, mida linnad keskkonna ja elukvaliteedi parandamiseks teevad. Euroopa Komisjon annab tiitli linnale, kes on linnakeskkonda parandanud ja planeerib selle muutmist eri tegevuste kaudu tervikuna.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena