„A. Navalnõi rikkus perioodil 1.01.2020 kuni 17.08.2020 korduvalt kohustust ilmuda registreerimisele ning alates 24.09.2020 pärast väljakirjutamist ülikooli meditsiinikeskusest Charité (Berliin, SLV) hoidus täielikult kõrvale seadusega ettenähtud kontrollist (ilmumata kordagi registreerimisele perioodil oktoober kuni detsember 2020), mis viis esialgsete jälitustoimingute läbiviimiseni tema suhtes alates 27.11.2020,” öeldakse peaprokuratuuri teates, vahendab Interfax.

Peaprokuratuur nimetab Navalnõi tegevust „õigusvastaseks”.

Peaprokuratuur tuletas meelde, et FSIN ei saanud Navalnõi asukohta kindlaks teha ja kuulutas ta 29. detsembril tagaotsitavaks. Samuti otsustas FSIN taotleda Navalnõi tingimisi karistuse reaalseks pööramist.

Moskva Zamoskvoretski kohus mõistis Navalnõi ja tema venna Olegi 2014. aasta 30. detsembril süüdi eriti suures ja suures kelmuses ettevõtluses ning kuritegelikul teel saadud raha legaliseerimises. Väidetavalt riisusid vennad ettevõtte Glavnoje Podpisnoje Agentstvo kaudu ettevõttelt Yves Rocher 26,8 miljonit rubla (292 000 eurot) ja ettevõttelt Mnogoprofilnaja Protsessingovaja Kompanija 4,5 miljonit rubla (49 000 eurot).

Oleg Navalnõi mõisteti 3,5 aastaks kolooniasse ja Aleksei sai 3,5-aastase tingimisi karistuse viieaastase katseajaga.

Ülemkohtu pleenum kuulutas otsuse 2018. aastal seaduslikuks ja põhjendatuks ning jättis selle muutmata. See otsus langetati pärast seda, kui Euroopa Inimõiguste Kohus oli leidnud, et Vene võimud rikkusid Navalnõide suhtes mitmeid Euroopa inimõiguste konventsiooni artikleid.

2017. aastal pikendas Simonovski kohus Navalnõi katseaega aasta võrra, sest ta ei olnud süstemaatiliselt end registreerima ilmunud.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena