KUULA | Riskid või kindlustad: mida teha kokkupõrkel metsloomaga?
Sügisel muutuvad metsloomad tavapärasest aktiivsemaks ja võivad teedel autodele õnnetult ette jääda. Kaskokindlustus katab metsloomaga kokkupõrkel tekkinud kahju, kuid mida tuleb sellise õnnetuse korral teha? Mida arvestada kaskokindlustuse lepingut sõlmides?
Stuudios on külas oma ala spetsialistid: If kindlustuse sõidukikahjude grupi juht Taavi Kruus ja Seesam kindlustuse kahjukäsitluse osakonna juht Rasmus Parve. Saadet juhib Tanel Talve.
Eestis juhtub aastas keskmiselt pea 6000 metsloomaõnnetust, mille kahjusumma on keskeltläbi 3000 eurot. Kõige sagedasemini juhtub õnnetusi kitsedega, kes liiguvad rühmades. Ent ka põdrad, metssead, rebased, kährikud ja jänesed satuvad autode ette, samuti linnud ja kari- ning koduloomad. Seetõttu on autojuhina eriti oluline teada, kuidas õnnetuse korral toimida.
Mida teha metsloomaga kokkupõrke korral?
Taga iseenda ja kaasliiklejate ohutus
Kui inimene on viga saanud, siis helista Häirekeskusele 112
Viga saanud loomast teata ööpäevaringsel Riigiinfo numbril 1247
Kui sul on kasko, siis võimalusel tee sündmuspaigast fotod või video ja edasiste juhtnööride saamiseks võta ühendust oma kindlustusseltsiga
Kaskokindlustus ehk vabatahtlik sõidukikindlustus katab sinu autole tekkinud kahju. Kindlustusselts ja -leping tasub valida aga vastavalt oma soovidele ja vajadustele: veendu omavastutuse ulatuses, kaalu asendusauto kaitse võimalusi ning tutvu välismaal juhtunud õnnetuste kindlustustingimustega.
Kuidas aga ise õnnetusi ennetada ning teadlikke otsuseid langetada? Mismoodi õnnetuse korral tuleb käituda? Kas ka vanale autole on mõtet kaskokindlustust sõlmida?
Kõigest sellest saab põhjalikumalt kuulata uuest taskuhäälingu saatest!