President Ilves ei andnud armu tuntud allilmategelastele, Peruus Eesti tüdrukuid narkomuulaks värvanud nigeerlasele ega kõmulisele eluaegsele vangile
Teiste seas otsustas Ilves mitte armu anda allilma üheks juhtfiguuriks peetava Assar Paulusega seotud Virgo Raudsepale. Raudsepp on varasemalt mitmeid kordi kriminaalkorras karistatud ning hetkel kannab ta kümneaastast karistust mahuka narkokuriteo eest. Samuti on ta ka jälle kohtu all kuritegelikku ühendusse kuulumise süüdistusega.
Presidendi armuta jäi ka kuulus allilmategelane, Linnuvabriku grupeeringusse kuulunud Robert Pohlak. Tartu maakohus mõistis 2011. aastal kuritegelikus ilmas tuntud Robert Pohlakule erinevate kuritegeude eest üle kaheksa-aastase vanglakaristuse. Enne seda kandis Pohlak pikka vanglakaristust terve hulga kuritegude eest, millest kõmulisim oli 1993. aasta 26. augustil Tallinnas Vabaduse väljakul toimunud plahvatuse korraldamine. Toona üritas Linnuvabriku grupeering kaugteel juhitava pommiga tappa Permi kuritegeliku grupeeringu liidreid, kes pääsesid plahvatusest aga eluga. Pohlak vabanes vanglast 2007. aastal enne tähtaega.
President ei andnud samuti armu ka nigeerlasele Moses Uluata Titele, kes mõisteti süüdi Peruus kahe noore Eesti naise narkokuriteole kihutamises. Nimelt oligi Tite kohtuotsuse kohaselt see, kes värbas Peruust Eesti neiud Anne Maarja ja Anneli ning kihutas neid narkootikume vedama. Harju maakohus mõistis Titele mullu septembris selle teo eest kolm aastat ja neli kuud vangistust ning viieaastase Eesti riiki sisenemise keelu.
Samuti ei andnud president armu ka tuntud eluaegne vang Anatoli Nikolajev, kes kannab karistust nelikmõrva eest. Süüdistuse järgi tulistas Nikolajev 1998. aasta 19. aprilli õhtul Kohtla-Järvel Põhja alleel ühe elamu korteris surnuks Jelena Erlichi (39), Alla Berdikova (36), Andrei Ovtšinnikovi (28) ning viimaseid kuid lapseootel Tatjana Tširkova (25). Järgmisel päeval pidas politsei roimades kahtlustatavana kinni Erlichi elukaaslase Nikolajevi, kes alguses tunnistas tapmised üles. Hiljem on Nikolajev korduvalt kinnitanud, et võttis süü enda peale uurijate survel ning ta pole kedagi tapnud.
Veel ei andnud Ilves armu naisele, kes mõisteti mullu oma mehe tapmises süüdi. Nimelt mõistis Harju maakohus 2014. aasta veebruaris kuueaastase vangistuse Raili Pollile, kes pussitas 2013. aasta suvel surnuks oma mehe. Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse kohaselt lõi Raili mullu ööl vastu 20. juulit Tallinnas Alvari tänava korteris omavahelise tüli ja rüseluse käigus oma elukaaslasele noaga rindu. 1973. aastal sündinud mees suri saadud vigastuse tagajärjel kohapeal, enne kui naise kutsutud kiirabi saabus.
Kogu nimekiri inimestest, kellele president Ilves otsustas mitte armu anda:
Natalja Avira, sünd 1972
Alexander Bashmakov, sünd 1982
Roman Braginski, sünd 1962
Valeri Desjatski, sünd 1979
Lauri Fatkin, sünd 1969
Aleksander Ilves, sünd 1976
Aleksandr Kapajev, sünd 1979
Oleg Kozlov, sünd 1970
Marko Lemsalu, sünd 1980
Reiko Madi, sünd 1982
Vladislav Meteljov, sünd 1993
Anatoli Nikolajev, sünd 1954
Olari Paas, sünd 1968
Silver Piller, sünd 1988
Robert Pohlak, sünd 1964
Raili Polli, sünd 1964
Virgo Raudsepp, sünd 1973
Eduard Silm, sünd 1985
Inna Tihhonovetskaja, sünd 1976
Alar Tiri, sünd 1976
Moses Uluata Tite, sünd 1993
Otsus jõustus allakirjutamisele järgneval päeval ehk täna, 9. detsembril.